no-img
لایک فایل

سئو کار وردپرس یا نصاب افزونه سئوکار واقعی کیست؟ - لایک فایل


لایک فایل

ادامه مطلب

سئو کار وردپرس یا نصاب افزونه سئوکار واقعی کیست؟
zip
دی ۱۷, ۱۳۹۵
۰ تومان

سئو کار وردپرس یا نصاب افزونه سئوکار واقعی کیست؟


امروزه سئو کردن سایتهای وردپرسی برای بسیاری از کاربران از جمله کاربران بلاگفا، میهن بلاگ، بلاگ اسکای و… به یک تفریح تبدیل شده است. زیرا تنها کاری که باید انجام دهند این است که به وردپرس مهاجرت کنند، کار با پلاگین ها و افزونه ها و نصب قالب را یاد بگیرند و سپس بتوانند چند تگ H1, H2, H3 را به قالب اضافه کنند تا بتوانند خود را سئو کار معرفی کنند.

سئو از چند بخش تشکیل شده است؟

اولین و مهمترین قسمت سئو، ایجاد وب سایتی استاندارد برای موتورهای جستجو می باشد. سئوکار واقعی باید بتواند یک وب سایت از بیس بر اساس استانداردهای سئو ایجاد کند.

اما وقتیکه کار ایجاد وب سایت را به وردپرس واگذار کنیم در واقع اصل کار را خودمان انجام نداده ایم و وب سایتی هم که در نتایج بالای جستجو ها قرار می گیرد بخاطر تخصص ما نیست بلکه بخاطر وجود مبارک وردپرس است!

پس از ایجاد وب سایت چه کاری باید برای سئو انجام دهیم؟

  1. ایجاد محتوا

  2. لینک بیلدینگ

کلاه خودتان را قاضی کنید! آیا کسی که مطالبی در وب سایت منتشر می کند یا کسی که در سایتهای با پیج رنک بالا بک لینک می گیرد را می توان سئو کار نامید یا اصلا می توان اسم این کار را تخصص گذاشت؟

بلاگفا و میهن بلاگ هزاران وبلاگ در وب فارسی ایجاد کرده اند که مدیران همه آنها در وبلاگ خود پست می گذارند و همواره برای وبلاگ خود بک لینک می گیرند! آیا مدیران این وبلاگها هم می توانند خود را متخصص سئو بنامند؟

می بینید که ایجاد محتوا و گرفتن بک لینک نیازی به تخصص ندارد و وقتی که وب سایتمان با وردپرس ایجاد شد دیگر نمی توانیم بگوییم خودمان سئو کار هستیم!

این دوستان بغیر از لینک بیلدینگ و ایجاد محتوا چه کار دیگری برای سئو سایت انجام می دهند؟

اگر وب سایتی به سایت مپ نیاز داشته باشد، بلافاصله و در یک چشم بر هم زدن یک ماژول یا افزونه پیدا می کنند و سایت مپ را ایجاد می کنند!

اگر تصاویر را بخواهند بهینه کنند به سرعت یک افزونه دیگر نصب می کنند.

و همینطور برای هرکاری یک افزونه نصب می کنند!

می دانیم که موتورهای جستجو برای ایجاد سایت مپ استانداردهایی مشخص کرده اند، برای بهینه سازی تصاویر استانداردهایی مشخص کرده اند و برای هر بخش از وب سایت قواعدی وجود دارد.

اما وقتیکه سئوکاری سایت را با وردپرس ایجاد کند، سایت مپ را به کمک افزونه ها ایجاد کند و بقیه موارد را هم با نصب یک افرونه راه بیندازد از کجا باید بدانیم که قواعد و استانداردهای موتورهای جستجو را می داند؟

چگونه می توان یک وردپرس کار را به عنوان سئو کار واقعی بشناسیم؟

اگر کسی برنامه نویسی با وردپرس را بداند و بتواند در صورت نیاز کدهای PHP وردپرس را خودش بنویسد یا تغییر دهد و اصول حرفه ای سئو را بداند می توانید برای سئو به وی اطمینان کنید.

اما از نظر من یک سئو کار واقعی نباید از یک سیستم آماده که توسط دیگران نوشته شده است برای سایت خودش استفاده کند زیرا بخشی از نمره سئو را باید به توسعه دهندگان هسته وردپرس یا جوملا و… اختصاص داد و از نمره این دوستان کسر شود.

 موضوعات :
برچسب‌ها :

درباره نویسنده

وحید عابدینی 239 نوشته در لایک فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    پاسخ دهید