no-img
لایک فایل

ترفند جلوگیری از هک تلگرام - لایک فایل


لایک فایل

ادامه مطلب

ترفند جلوگیری از هک تلگرام
zip
دی ۱۶, ۱۳۹۵
۰ تومان

ترفند جلوگیری از هک تلگرام


اگر شما هم با پیام هایی مواجه شده اید که از شما درخواست میکیند کدی برایشان ارسال کنید مراقب باشید.این افراد سود جویانی هستند که قصد دارند به حساب کاربری شما رخنه کنند.دراین مطلب با بررسی این موضوع راه های مقابله با ان را میپردازیم.

بعضی افراد سود جو با ساختن حساب هایی تحت عنوان تلگرام فارسی ادعا میکنند نسخه فارسی تلگرام هستند و از کاربران میخواهند برای تفکیک کاربران واقعی و قلابی کدی برای آن ها ارسال کنید تا تلگرام فارسی مطمئن شود که شما کاربر واقعی اند و حساب های آن ها را از روی سرور های خود حذف نکنند.اما این کدها و این حساب ها واقعا متعلق به چه کسانی هستند؟

حساب های رسمی

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید رسمی بودن حساب هاست. ایا حسابی که به شما پیغام داده است حساب رسمی است؟

حساب های رسمی تلگرام مانند هر شبکه اجتماعی دیگری در دنیای مجازی نشانی خاط دارند و با کمک این نشان میتوانید تشخیص دهد ایا حساب مورد نظرتان حساب رسمی است یا نه؟

درکنار نام حساب های رسمی یک تیک آبی رنگ وجود دارد که نشان میدهد این حساب یک حساب رسمی استو آن شبکه تاییدش کرده است.اگر پیغامی که به دستتان رسیده است از حسابی با این مشخصات بوده است این پیام از یک منبع موثق یا همان تلگرام است.ولی اگر غیر از این بود باید به صحت ماجرا شک کنید.در این شرایط عاقلانه ترین کار مسدود کردن (block)ارتباط با آن حساب است.

این کد ها چیست؟

بالاتر اشاره کردیم که دراین پیام ها از شما تقاضا میشود یک کد برایشان ارسال کنید. اما این کدها واقعا چیست وچه خطراتی دارند؟

تلگرام زمانی برای شما کد ارسال میکند که بخواهید حساب خود ار در دستگاه دیگری فعال کنید.اگر حساب تلگرام داشته باشید و بخواهید آن رابه یک دستگاه جدید منتقل کنید. با وارد کردن شماره خود در تلگرام این پیام رسان کدی را در قالب پیام کوتاه برای شما ارسال میکند تا به نوعی اظمینان یابد که خود شما درحال انتقال حسابل هستید.

نسخه دستکتاپ تلگرام

افراد سود جو که در قالب حساب رسمی به شما پیام میدهند و درخواست کد میکنند در واقع میخواهند کدی را به دست بیاورند که تلگرام برای جابجایی حسابتان برای شما میفرستد و با کمک آن وارد حساب شما میشوند.اگر چنین پیامی دریافت کرده اید از فرستادن این کد جدا خودداری کنید.

اما اگر این پیغام را دریافت کرده اید و کد را برایشان ارسال کرده اید چه؟در این حالت چه اتفاقی می افتد؟آیا میتوان با سود جویان مقابله کرد؟پاسخ به این سوالات در دو بخش بعدی آمده است.اگر به اشتباه چنین کدی را برای کسی فرستاده اید لازم است اقدامات زیر را انجام دهید تا شخص دیگری وارد حریم خصوصی شما نشود.

فعالیت های در جریان Active Sessions

در اولین اقدام بهتر است از وضعیت حساب خود مطلع شوید و بررسی کنید که به جز دستگاه های خودتان آیا دستگاه دیگری وجود دارد که حساب شما روی آن فعال باشد یا خیر.

برای این کار وارد تنظیمات (setting)اپلیکیشن تلگرام شوید و بخش امنیت و حریم شخصی (Privacy and Security) را انتخاب کنید در این بخش زیر منوی امنیت (security) را بیابید و گزینه فعالیت های در جریان (Active Sessions) را لمس کنید.

در این قسمت میتوانید لیست تمام دستگاه هایی را ببینید که به حساب کاربری شما در آن ها فعال است.دستگاهی که با آن وارد فعالیت های در جریان شده اید اولین فعالیت در نظر گرفته میشود ودر کنار آن تحت گزینه به عنوان آنلاین دیده میشود

زیر این فعالیت جمله قرمز رنگی وجود دارد

(Terminate all other sessions)

اگر در لیست فعالیت ها گزینه مشکوکی میبینید بهتر است از گزینه (تمام فعالیت های دیگر را نابدپود کن )استفاده کنید تا دسترسی آن ها با حسابتان مسدود شود.

احراز هویت دو مرحله ای

این قابلیت برای جلوگیری از چنین مشکلاتی به وجود آمده است.این ویزگی به شما امکان میدهد به استفاده از دو مرحله امنیتی حساب خود را جابجا کنید.یعنی علاوه بر جابجایی کدی را که برای شما میفرستد کدی را هم که شما خودتان انتخابش کرده اید لازم است.

برای این کاردوباره وارد تنظیمات شوید امنیت و حریم شخصی را انتخاب کنید و در زیر منوی امنیت وارد بخش احراز هویت دو مرحله ای شوید(Two_step Verification)

با وارد شدن به این قسمت از شما خواسته میشود رمز عبور اضافه ای را انتخاب کنید پس از تایید رمز عبور احراز هویت دو مرحله ای برا شما فعال میشود پس ازز این در صورت نیاز به انتقال حساب هم باید کد تلگرام را وارد کنید و هم کد بعدی را که خودتان انتخاب کرده اید.

 موضوعات :
برچسب‌ها :

درباره نویسنده

وحید عابدینی 239 نوشته در لایک فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    2 پاسخ به “ترفند جلوگیری از هک تلگرام”

    1. […] لایک فایل | ترفند جلوگیری از هک تلگرام – لایک فایل […]

    پاسخ دهید